تبلیغات
cars-2011+cars90
cars-2011+cars90لکسوس یا لکسس (به انگلیسی: Lexus) و (به ژاپنی: レクサス) زیر مجموعه‌ای از شرکت تویوتا و شعبه سازنده خودروهای لوکس و گران قیمت تویوتا می‌باشد. لکسوس در انواع سواری و شاسی بلند تولید می‌شود. لکسوس ۱۲ سال به عنوان مورد اعتمادترین خودرو در آمریکای شمالی از طرف موسسه معتبر J.D.Power شناخته شده - تعدادی از مدل‌های لکسوس نیز در بازار ایران عرضه گردیده است(LS-RX-ES-GS).


 تاریخچه

ساخت خودرویی لوکس برای رقابت با سایر خودروهای لوکس دنیا در جلسه‌ای با حضور مدیرعامل وقت شرکت تویوتا "ایجی تویوداً در آگوست ۱۹۸۳ گرفته شد. در ماه می‌۱۹۸۵ تیمی جهت توسعه بررسی‌ها و مطالعات انجام شده و پیدا نمودن نقطه شروع به کالیفورنیا در آمریکا سفر کردند. در جولای همان سال ساخت اولین خودروی لکسوس با نام LS۴۰۰ در دستور کار قرار گرفت. ماه می‌سال بعد یعنی ۱۹۸۶ زمان تست اولین خودروی تولید شده لکسوس در بزرگراه‌های آلمان بود. در سپتامبر همان سال شروع گسترده تست خودروی ساخته شده لکسوس در خیابان‌های آمریکا شروع شد و در ژانویه سال ۱۹۸۹، خودروهایLS۴۰۰ و ES۲۵۰ و در نمایشگاه‌های خودروی دیترویت و لوس آنجلس آمریکا رونمایی شد و از سپتامبر همان سال فروش خودروهای لکسوس آغاز گردید.

در ژانویه سال ۱۹۹۰ LS۴۰۰ در بین ۱۰ خودروی برتر جهان قرار گرفت. از ماه جون سال ۱۹۹۰ نیز خودروی لکسوس به طور رسمی در بازار خاورمیانه عرضه گردید.
لکسوس از سال 2008 میلادی وارد بازار ایران شد. سری های LS-ES-IS-GS-SC-RX در ایران عرضه شده که بیشترین فروش مربوط به خودروی سواری ES350 و شاسی بلند RX350 می باشد.


گرانقیمت ترین خودروی لکسوس خودرو اسپورت و دست ساز [[LF-A]] می باشد که با مدل 2012 و با قیمت پایه 375.000 دلار (معادل 400 میلیون تومان) وارد بازارهای جهانی می شودنوشته شده در تاریخ چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390 توسط mehrdad nnnn | نظرات ()
هاست - . http://www.persian111.com/?rid=153848328