تبلیغات
cars-2011+cars90
cars-2011+cars90مرسدس بنز جدید کلاس S
مرسدس بنز جدید کلاس S
چهارشنبه ۵ بهمن ۱۳۸۴
استفاده از زوایای تیزتر در طراحی و نیز چراغ های اضافی برای مه از جمله ویژگی های جدید S550 است.
در دهه 50 و 60 کارتون های تلویزیونی مانند The Jetsons باعث خیال پردازی بینندگان در مورد آینده می شد، از آن زمان تا کنون مردم همچنان منتظر رباط ها هستند. آسیمو (Asimo) رباط ساخت شرکت هوندا که مشابه انسان رفتار می کند، امسال کار خود را با سرویس دادن به دفتری در نزدیکی توکیو آغاز می کند. اما گویا کمپانی دایملر کرایسلر هم ایده های جدیدی در سر می پروراند.

در سال 2006 در کنار عرضه رباط جدید کمپانی هوندا در کنار سایر محصولات جدید، ماشینی که خودش رانندگی می کند، یعنی همان رویای The Jetsons به واقعیت تبدیل شد.

اما این ماشین معرفی شده که محصول جدید Daimler Chrysler در سال 2007 خواهد بود، مرسدس بنزی است از کلاس S نسل نهم مرسدس بنزها که سایت اینترنتی forbes.com هفته گذشته آنرا طی مراسمی درشهر فونیکس (phoenix) معرفی و مورد آزمایش قرار داد.

این وسیله نقلیه جدید در اواسط فوریه با قیمت پایه 86,175 دلار به بازار فروش آمریکا ارائه می شود. نکته جالب توجه اینکه در ترافیک های روان، رانندگان نیازی به استفاده از پدال گاز یا ترمز نخواهند داشت!

این ویژگی به دلیل مجهز بودن سیستم کنترل کلاس S به راداری با برد کوتاه است. در حالی که بسیاری از ماشین های موجود در بازار امروز قادرند اتومبیل جلویی خود را به صورت خودکار دنبال کنند، فقدان یک رادار با برد کوتاه در آنها به این معنی است که در سرعت های کمتر از 30 کیلومتر ساعت قادر به فعال کردن سیستم لیزری ثابت نگه داشتن سرعت، نیستند.

اما در سری جدید اتومبیل های کلاس S این سیستم حتی در سرعت نزدیک به صفر هم می تواند عمل کند.

در واقع اگر شما خسته پشت چراغ راهنما ایستاده باشید و اتومبیلی جلوی شما باشد، تنها کاری که لازم است این که اهرم مخصوص را بکشید، اتومبیل کلاس S به طور خودکار ترمز را برای شما نگه می دارد، وقتی اتومبیل جلویی حرکت کرد، اتومبیل بطور خودکار ماشین جلویی را دنبال می کند و هرگاه لازم بود ترمز به حالت خودکار وارد عمل می شود. به این ترتیب قادر خواهید بود که مسافت طولانی را در حالی که پاهایتان را آزاد رها کرده اید و فقط فرمان اتومبیل در دست دارید، رانندگی کنید.

یکی از دلایلی که این اتومبیل را برای مدیران و روسا، مناسب می دانند همین است، چه خودشان پشت رول باشند، چه راننده دیگری.

ایده اصلی ساخت S550 حداکثر زیبایی خارجی، راحتی و آسایش داخلی به انظمام استفاده از بیشترین قدرت و بهترین تکنولوژی بوده است.
شاید برای دوستداران اتومبیل این خبر جالبتر از BMW های M5 باشد که با قدرت 500 اسب بخار بیشتر شبیه به یک ماشین مسابقه عجیب هستند تا یک وسیله نقلیه شهری.

یکی از علاقمندان به اتومبیل که با این مرسدس آشنا شده بود گفت :

"اتومبیل های BMW برای پیست های ماشین سواری کاملا مناسب است اما در غیر اینصورت، هنگام گیر کردن در ترافیک های سنگین شهرهایی چون نیویورک، آتلانتا یا شیکاگو به شدت کسالت آور هستند. در واقع رانندگی و کنترل دستی اتومبیلهای M5 فقط در سرعت های بالا و شرایط بدون ترافیک لذت بخش است و برای شهرهای شلوغ امروزی مناسب نیستند."

"ما از جمله طرفداران M5 هستیم اما واقعیت این است که اوج قدرت و توانایی این ماشین در دور موتور 7,750rpm حس می شود که در ترافیک خیابانهای امروزی شهرها چندان فایده ای ندارد."

هشت سیلندر، با قدرت 382 اسب بخار و حداکثر دور موتور 6,000rpm - با وجود پایین تر بودن نسبت به M5 - به مرسدس S550 قدرتی معادل یک کامیون و به شما احساسی مشابه رهبری اتومبیل ها در ترافیک را می دهد.

کمپانی مرسدس تقریبا تمام نیازهای لازم برای ساخت لوکس ترین، فریبنده ترین و هیجان انگیزترین اتومبیل کلاس S را اندیشیده است. داخل این اتومبیل نیز نسبت به مدل های قبلی بسیاز زیباتر و با شکوه تر طراحی شده است.

در مراسم معرفی این اتومبیل، نایب رئیس شرکت Daimler، که مسئول محصول جدید کلاس S است، از صحبت در مورد هزینه تمام شده این اتومبیل جدید، امتناع کرد، اما یادآور شد که کمپانی مرسدس کمتر از بودجه ای که درنظر گرفته شده بود، صرف این پروژه کرده است.

با وجود انواع مدل های جدید کلاس S شنیدن این نکته که کمپانی مرسدس قیمت پایه اش را تا بیش از 10,000 دلار افزایش داده تعجب آور نیست. با این وجود سری جدید اتومبیل های کلاس S (یعنی همان S550) که در واقع جایگزین سری S500 شده اند، حدود 650 دلار ارزانتر از سری قبلی است.

کمپانی مرسدس معتقد است که کاهش قیمت محصولاتش به سه عامل اصلی بستگی دارد :

- سریعتر و کاراتر انجام شدن مراحل توسعه.

- این واقعیت که قطعات جدید ساخته شده - مانند ثابت نگه دارنده کنترل سرعت - که عمومآ از تکنولوژی های بسیار جدیدی برخوردارد هستند، در اتومبیل های جدید هنوز استاندارد نشده اند.

- این پروژه نیز همانند قبل بر این اصل که تکنولوژی به کار رفته در ساخت سری جدید اتومبیل های کلاس S می تواند در مدل های دیگر اتومبیل های این شرکت نیز مورد استفاده قرار گیرد، جلو برده شده است بنابراین هزینه به کار رفته تنها برای این مدل بر روی همه مدلها سرشکن خواهد شد.

قیمت اتومبیل کلاس S550 در حال کامل (Fully loaded) حدود 9000 دلار بیشتر از قیمت پایه خواهد بود.

لازم به ذکر است که سری جدیدتر S600 نیز اوایل ماه آوریل با حداقل قیمتی معادل 140,675 دلار به بازار خواهد آمد. کمپانی مرسدس هنوز در مورد قیمت S65 AMG با قدرت 612 اسب بخار ، که قرار است تابستان امسال عرضه شود تصمیم گیری نکرده است.


نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390 توسط mehrdad nnnn | نظرات ()
هاست - . http://www.persian111.com/?rid=153848328